Osobní trenér

Fitness instruktor

Fitness instruktor je ve STAR FIT neustále k dispozici. Je tu od toho, aby Vám poradil nebo pomohl, kdykoliv to budete potřebovat.

Nebojte se jej zeptat na něco, co nevíte, nebo co jste třeba zapomněli. Když budete potřebovat asistenci při těžším cviku, je tu pro Vás.

Naši fitness instruktoři jsou skuteční odborníci na zdravý životní styl a cvičení. Pomůžou Vám nakombinovat různé druhy tréninku, nebudou Vás držet jenom ve fitnessu, ale poradí i jaké sporty jsou výborným doplňkem venku.

Klidně se na ně obracejte i s dotazy kdy, jak často a co jíst a pít nebo kdy je lepší místo dalšího tréninku raději odpočívat. Každý z nich působí i na jiných pozicích, takže se s nimi můžete setkat i v aerobním sále nebo ve fitness centru. Díky tomu mají komplexní pohled na věc a nebudou prosazovat jenom úzkou specializaci. A variabilita a všestrannost je i to, k čemu budou vést Vás.

Nechte se vést

Chcete-li využít fitness instruktora pouze pro sebe, můžete si jej najmout jako osobního trenéra

Osobní trenér ve fitness

V dnešní moderní době jsou fitness centra docela oblíbená a čím dál více lidí je začíná navštěvovat. Bohužel pouze malé procento lidí ví, jak správně posilovat. Běžně se stává, že se jedinec donutí zajít do fitka, zaplatí vstup a jeho trénink je úplně nahodilý, nebo vypadá spíše jako kopírování cviků, které vidí u ostatních návštěvníků. V trochu lepším případě cvičí podle tréninku, který si přečetl v nějakém časopise nebo na internetových stránkách. Je to ale správně? ....Není !!!!!

Časté chyby začátečníků

Velkým problémem bude technika provedení cviků, kterou určitě nikdo jen tak nezvládne sám od sebe. Zde může pomoci teoretické nastudování (přečtení si, jak cvik správně provádět) techniky, ale v realitě je to vždy obtížnější.

Dále je často problémové správné dýchání, volba cviků, jejich pořadí a vůbec celkové složení tréninku. Stejně tak bývá často podceňováno rozcvičení a závěrečné protažení.

Proč je trenér vhodný?

Důvodů, proč bychom každému začátečníkovi a často i relativně pokročilému cvičenci doporučili trenéra, je hodně. Je sice pravda, že osobní trénink není nejlevnější záležitostí, ale podívejte se na to z té druhé stránky. Je lepší ušetřit na trenérovi a přitom mít od tréninku mizivé výsledky a v horším případě třeba prohloubení svalových dysbalancí či zdravotních problémů? Nebo raději ze začátku alespoň na měsíc až dva investujete větší peníze a dostanete za to daleko větší výsledek?

Ten, kdo stále namítá, že trenéři jsou drazí, tak by si měl uvědomit, že trenér musel nejenom zaplatit za své vzdělání, ale musel nabýt zkušenosti a znalosti, které oproti vám v tomto směru má a jsou cenné.

Co čekat od trenéra?

V ideálním případě, pokud si chcete trenéra najmout na delší dobu, což bychom doporučili, byste si měli domluvit schůzku, kde si o Vás trenér zjistí nějaké informace (Váš cíl, zdravotní stav....), které bude potřebovat. Dále by měl udělat diagnostiku, během které bude hlavně zjišťovat zkrácené a oslabené svaly, držení těla apod. Poté podle zjištěných údajů pro Vás sestaví tréninkový plán a můžete začít s vlastním cvičením. Je na Vás, jestli chcete posilovat za účelem redukce váhy, tvarování a zpevnění těla, zvětšení svalové hmoty, nebo třeba odstranění bolestí zad a krční páteře.

Podle čeho vybírat trenéra?

Zde je to hodně o vlastních preferencích, ale určitě byste měli brát v potaz jeho vzdělání. Navíc dnes je už poměrně velké množství trenérů a jejich úroveň se může zásadně lišit, proto by pro Vás neměla být nejdůležitějším kritériem cena.

A pokud už si zvolíte trenéra a nejste spokojeni s jeho přístupem, chováním, nedůvěřujete mu nebo s ním máte jakýkoliv vážnější problém, který nejde vyřešit, tak trenéra změňte.

Vy jste klienti a máte na to právo ...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací