Kardio zóna

Pokyny vydané American College of Sports Medicine doporučují 30 minut střední intenzity cvičení 5 dní v týdnu, nebo intenzivní kardio cvičení 20 minut denně, 3 dny v týdnu. Pro hubnutí však budete muset intenzity ještě přidat (až 60-90 minut) v závislosti na stravě a dalších Vaších aktivitách. Je těžké dodržet všechna tato pravidla, ale máme pro Vás, dobrou zprávu. Nemusíte! Někdy je lepší zapomenout na pravidla a vrátit se k základům. Kardio cvičení je nejen na hubnutí.

Pokud máte sedavé zaměstnání, přemýšlejte o tom, jak se vaše tělo cítí na konci dne. Máte ztuhlé svaly, bolesti zad, pocit vyčerpání i když jste nic fyzického nedělali? Možná, že vaše ramena hoří od napětí a Vaše hlava Vás bolí od dlouhého zírání na monitor počítače. Teď, přemýšlejte o tom, jak se Vaše tělo cítí po cvičení. Vaše svaly jsou teplé a pružné, krev Vám pumpuje do těla, za pomoci přísunu kyslíku a energie. Cítíte se pod napětím, sebevědomě, pyšně sami na sebe. Cítíte ten rozdíl? Naše těla jsou určena k pohybu a ne k celodennímu sezení. A přesto je to to, co děláme.

Výhody kardio cvičení

  • Snížení váhy
  • Kardio cvičení - fitness centrum Starfit Kopřivnice Posílení srdce a plíce
  • Zvýšení hustoty kostí
  • Snížení tlaku
  • Nižší riziko srdečních onemocnění a některých typů rakoviny
  • Dočasná úlevu od deprese a úzkosti
  • Více důvěry o tom, jak se cítíte a jak vypadáte
  • Lepší spánek
  • Více energie
  • Dobrý příklad pro vlastní děti, aby zůstali aktivní i s přibývajícím věkem

Kardio pro lepší kvalitu život

Už jsme zapomněli, že být aktivní pro nás může znamenat lepší život. Pohybovat se zvyšuje průtok krve do svalů, posiluje srdce a plíce a srdce, učí se pracovat efektivněji. A nejen to, když Vás při cvičení vidí i Vaše děti, jste jím dobrým příkladem. Budou chtít cvičit také, což pro ně může znamenat lepší budoucnost.

Jak k lepšímu životnímu stylu pomoci kardio cvičení?

Udělejte si to jednoduché

Pokud jste zmatení, co dělat a začínáte od začátku, budete potřebovat alespoň 20 minut pro své tělo. Zapomeňte na kalendář, najděte si 20 minut času ve 3 různých dnech a něco pro sebe udělejte - chůze, běh, posilovna, intenzivní práce na zahradě, prostě cokoli chcete. Nejprve si na aktivitu zvykněte a až poté začněte zvyšovat aktivitu.

Buďte trpěliví

Nemůžete začít tam, kde chcete být. Musíte začít tam, kde jste. Sice to znamená, že hubnutí bude mít pomalejší průběh, ale je třeba mysl i tělo pro cvičení stabilizovat (tělo si na aktivitu musí zvyknout). Udělejte si dlouhodobý plán pro hubnutí se zaměřením na každodenní kroky, které musíte podniknout, abyste se dostali do cíle.

Zaměřte se na vaše tělo

Pokud pravidelně cvičíte a využíváte k tomu walkman, své tělo nevnímáte. Nechte svou hudbu doma a cvičte se zaměřením na své tělo. Vnímejte svou tepovou, na to, jak se Vaše tělo cítí. Stačí alespoň jeden trénink týdně v tomto duchu a vyzkoušejte, jak se Vaše tělo cítí při různých aktivitách. Hlavně cvičte podle sebe a ne někoho jiného, zapomeňte na kalorie.

Zastavte a obdivujte krajinu

Pokud necvičíte venku, vyzýváme Vás, abyste to změnili. Jděte ven. Proběhnout, projít nebo jezdit na kole. Nechte doma hodinky a najděte si čas na víc - dívejte se kolem sebe a pozorujte krajinu. Dýchejte zhluboka.

Mix It Up

Zajímavou věcí na kardio cvičení je to, že si můžete vybrat jakoukoli činnost, která zvyšuje srdeční tep. Nemusíte udělat totéž cvičení každý trénink. Nenudíte se při opakovaném cvičení? Změna vašeho kardio cvičení je velmi jednoduchá, měňte činnosti a dělejte to, co Vás baví.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací